باتوجه‌به وجود تعداد دام‌های زیاد در دامداری‌ها و دامپروری‌های بزرگ، میزان شیر تولیدی این دام‌ها نیز به طور چشمگیری افزایش یافته و دوشیدن شیر یکی از معضلات اصلی دامداران و دامپروران محسوب می‌شود؛ چراکه به طور هم‌زمان هزینه‌های کاری نیز افزایش یافته و با دست نمی‌توان شیر تعداد زیادی دام را دوشید و احتمال انتقال آلایندگی به پستان، شیر و بدن دام نیز افزایش می‌یابد. این عامل علاوه بر ایجاد مشکل برای سلامتی دام، موجب کاهش چشمگیر شیردهی دام خواهد شد.

در حال بارگذاری ...

استفاده از شیردوش‌ها یکی از مهم‌ترین راهکارهای جلوگیری از ایجاد معضلات ذکر شده است که امروزه به دو صورت ثابت و سیار وجود دارند. شیردوش ثابت باید در مکانی مخصوص نصب و راه‌اندازی شود و به‌راحتی قابل‌حمل نیست، این در حالی است که شیردوش سیار قابل‌حمل بوده و می‌توان آن را به‌راحتی از یک دامداری به دامداری دیگر انتقال داد.

شیردوش ثابت نسبت به شیردوش سیار یا متحرک از امکانات و قابلیت‌های بیشتری برخوردار بوده و از طرفی بازدهی این شیردوش نسبت به نوع سیار آن چندین برابر است

اتحادیه تعاونی دامداران یزد در راستای بالابردن راندمان تولید، اقدام به عرضه انواع شیردوش‌های ثابت 1 و 2 واحدی و شیردوش‌های سیار 2، 4، 6 و 8 واحدی به دامپروران محترم نموده و این اقدام جهت تسریع در صنعتی‌سازی دامداری‌ها صورت گرفته است.

در این واحد ادوات دامپروری از قطعات با کیفیت بالا تهیه شده و جهت رفاه حال دامپروران، خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌گردد.

در حال بارگذاری ...